Indonésie je proslulá svým dechberoucím uměním, ať už se jedná o loutky stínového divadlo wayang nebo posvátné dýky keris. Indonéské umění a jeho příběhy můžete vy a vaše děti poznat v uměleckých workshopech vedených indonéskými umělci nebo českými znalci indonéského umění.

Workshop Kuda Lumping

V tomto workshopu se seznámíme s javánským tanečním představením kuda lumping, zvaným také jathilan. Důležitou součástí tohoto tranzového tance je koníček z bambusu, kterého si v tomto workshopu pod vedením indonéského umělce vyrobíme. Místo bambusu ale použijeme tvrdý papír. Během tvořivé práce se děti dozví mnoho zajímavých informací o Indonésii, naučí se několik indonéských slov i jednoduchou taneční choreografii.


workshop kuda 2

Workshop javánského tance

Naučíme se společně elegantní tanec, kterým se v javánských královských palácích vítají hosté. Seznámíme se s javánskou hudbou gamelan a vyzkoušíme si oblečení javánských tanečnic. Tento workshop je zaměřen nejenom na pohybovou a estetickou výchovu, ale také  zábavnou formou seznamuje děti s jinou kulturou. Workshop je určen především pro děti mateřských a základních škol.