IMG_6526

Pokud budou vaše děti unavené z cestování, můžete jim dopřát den oddechu strávený vodními radovánkami. Zde je sedm tipů na vodní parky a bazény v Yogyakartě na střední Jávě.

1. Taman Pintar – brouzdaliště zdarma

V neplacené části vzdělávacího parku Taman Pintar je brouzdaliště s vodotrysky, kde se mohou vaše děti osvěžit uprostřed horkého tropického dne. Do Taman Pintar dojdete pohodlně pěšky ze sultánova paláce nebo ulice Malioboro. Pokud jste ale už po prohlídce kratonu nebo suvenýrů na hlavní městské tepně unavení, můžete sem dojet becakem. Před hlavním vchodem do parku je také zastávka klimatizovaných autobusů TransJogja, kterými se dostanete do blízkosti téměř všech pozoruhodností a turistických atrakcí ve městě.

2. Waterboom – vodní park v centru města

Tři bazény včetně brouzdaliště pro ty úplně nejmenší, skokanské můstky, klouzačky, vodopády a k tomu kolotoče, koupání v baloncích, prolézačky, vláček a dost volného prostoru na běhání – to vše najdou vaše děti v zábavním parku Waterboom v ulici Jl. Brigjen Katamso jižně od kratonu. Vstupné 12000 rupií umožňuje vstup do všech bazénů a na prolézačky, za každou další atrakci se musí zaplatit dalších 5000 rupií. Pokud zde zůstanete až do pozdního odpoledne, můžete si zajít na dobrou večeři do přilehlé restaurace Purawisata, kde se každý večer koná představení baletu Ramayana.

3. Taman Sari – sultánovy bazény

V bazénech vodního paláce Taman Sari se dříve koupaly sultánovy manželky, konkubíny a děti, dnes jsou ale bazény určeny jen na dívání. Přesto se vám ale může stát, že během vaší návštěvy tohoto rozlehlého komplexu budou v bazénech dovádět místní děti. Při procházce, která vás dovede i do podzemní mešity, se vaše děti určitě nudit nebudou.

14 Indonesie

4. Balong Waterpark – adrenalin ve vodě

Vodní park Balong je sice z centra města trochu z ruky, pokud jsou ale vaše děti ve vodě jako doma, budou mít na celý den o zábavu postaráno. Adrenalinovým dobrodružstvím bude skluz na tobogánu z výšky dvanácti metrů, na další klouzačce se budete do vody řídit rychlostí šedesát kilometrů za hodinu a na další se může sklouznout dohromady celá vaše rodina. Nechybí ani bazén pro ty nejmenší, oblíbenou atrakcí je také podvodní fotografování. Balong Waterpark najdete v Jalan Raya Pleret Km 1,5 v Balong. Vstupné od pondělí do soboty je 15000 rupií, v neděli a o svátcích stoupne cena vstupenky na 20000 rupií.

5. Grand Puri Water Park  – vodní zábava a řemesla

V ulici Parangtritis, která spojuje město Yogyakarta s mořským pobřežím, se nachází velký vodní park Grand Puri Water Park. Čtyři bazény potěší nadšené plavce, malé děti i rodiny, které si rády zasoutěží. Děti ocení také bazén, kterým je proud vody bude unášet na vzdálenosti 175 metrů. Ve všední dny si bazénů a ostatních atrakcí parku užijete za 25000 rupií, o víkendech za 30000 rupií. Děti platí každý den 20000 rupií. Tento vodní park leží v ulici Jalan Parangtritis Km. 9,5 v blízkosti trhu s řemeslnými výrobky Gabusan, kam si po vodních radovánkách můžete zajít koupit suvenýry pro své přatele.

IMG_6532

6. Kids Fun Park – nejenom vodní zábava

S licencí holandské společnosti se podařilo vybudovat rekreační park, kde můžete s dětmi strávit celý den – i déle. Při koupání v bazénu bude vaše děti před žhavými slunečními paprsky chránit obří deštník, který je nad bazénem postaven. A nebyl by to bazén, kdyby v něm chyběla klouzačka. Po této se sklouznete z výšky sedmi metrů. V dalším bazénu jsou k zapůjčení šlapadla. Bazény ale nejsou to jediné, co tento park nabízí, a proto i cena vstupenky je oproti ostatním parkům vyšší. Děti platí 50000 rupií, dospělí (počínaje věkem 13 let) 40000 rupií. Vstupné do vodního parku se platí zvlášť. Adresa je Jalan Wonosari Km. 10.

7. Bazény v hotelech

Yogyakarta je po ostrově Bali druhým nejnavštěvovanějším místem v Indonésii, a tak zde najdete velký výběr hotelů. Turisté se většinou ubytovávají v ulici Sosrowijayan v samém centru města nebo v ulici Prawirotaman na jih od sultánova paláce. Téměř v každém hotelu v ulici Prawirotaman a jejím okolí je bazén, kam za mírný poplatek pustí obsluha i hosty, kteří přespávají nebo bydlí jinde. Krásný bazén najdete například v luxusním hotelu Dusun Jogja Village Inn v ulici Jalan Menukan.

IMG_6436

Facebook Twitter Email